banner

Profil firmy

PL Europainting jest firmą która od ponad 10 lat specjalizuje się w malowaniu powierzchni metodą KTL oraz proszkową

Profil firmy

PL Europainting maluje części metalowe dostarczane przez producentów, którzy wymagają powłoki kataforetycznej (ktl). Ze względu na wyjątkowe właściwości antykorozyjne wielu producentów wymaga takiej obróbki powierzchni.


PL Europainting zapewnia przyjazne dla środowiska i opłacalne rozwiązania nanoszenia powłok dla klientów w Polsce i za granicą, spełniające wymagania jakościowe większości producentów OEM w branży motoryzacyjnej.

PL Europainting zlokalizowany w Tychach, w południowej Polsce, zaledwie 50 km od granicy polsko-słowackiej, niecałe 20 km od skrzyżowania A1-A4, jest jednym z liderów polskiego przemysłu w zakresie aplikacji powłok ochronnych na elementy metalowe.

Na powierzchni 10 000 mkw znajduje się linia przygotowania powierzchni i malowania kataforetycznego i dwie kabiny lakiernicze.

Używamy chemii wysokiej jakości do obróbki wstępnej produkowanej przez firmę Chemetall i farby Powercron® 6200 HE produkowanej przez PPG.

Specjalizujemy się zarówno w małych, jak i dużych częściach, które często wymagają specyficznego maskowania lub zawieszenia, aby wyeliminować defekty spowodowane przez konstrukcję części.

Od pracowników produkcyjnych po zarząd, cały personel PL Europainting ciężko pracuje, aby każda część była malowana z najwyższą jakością w najbardziej wydajny sposób i by była gotowa do dostawy na czas.


Ciągłe samodoskonalenie, elastyczność i orientacja na klienta są kluczem do osiągnięcia satysfakcji klienta i rozwoju silnego biznesu.

Technologia

Firma oferuje usługę malowania kataforetycznego (KTL).

Długoletnie doświadczenie w malowaniu oraz ugruntowana pozycja na rynku umożliwia realizację usług nawet w przypadku skomplikowanych elementów.

Spółka PL Europainting sp. z o.o. otrzymała dofinansowanie na realizację Projektu ze środków Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.
Tytuł projektu: Projekt w ramach działania Dotacje na kapitał obrotowy - Dotacja na kapitał obrotowy dla PL EUROPAINTING SP. Z O.O.
Cel projektu: Projekt dotyczy wsparcia przedsiębiorcy w zakresie zapewnienia płynności finansowej oraz wsparcia bieżącej działalności w związku z trudnościami finansowymi, które wystąpiły u przedsiębiorcy wskutek epidemii COVID-19.

FE_POIR


Zapraszamy do odwiedzin lub konaktu

Jesteśmy idealnie zlokalizowani - w niedużej odległości od autostrad A1 i A4.

Sprawdź dojazd na google maps!

PL Europainting Sp. z .o.o.

Murarska 5
43-100 Tychy
Poland

+48 32 733 85 53